Święta, święta. Jak urozmaicić świąteczne śniadanie. Mi wielkanocne śniadania kojarzą się z białą kiełbasą, jajkami z majonezem i wędlinami. Tym przepisem chciałam coś urozmaicić. Jasne kolory ożywiłam kolorowymi akcentami. Nie wiem jak Wy, ale my uwielbiamy najzwyklejszy makaron smażony z jajkiem i trochę na tej podstawie powstał ten przepis. Połączenie ulubionych smaków dało połączenie takie jakie najbardziej lubimy. Moja córeczka kilka razy powiedziała, że jest pyszne, co mnie bardzo ucieszyło.

Zapieczone jajko

Zapieczone jajko

 

Składniki:

– 15 dag makaronu;

– 3 plasterki wędliny;

– 3 plasterki żółtego sera;

– 4 jajka;

– kawałek żółtej, zielonej i czerwonej papryki;

– sól

Wykonanie:

Makaron gotujemy w osolonej wodzie, odcedzamy. Wędlinę, ser i papryki kroimy w cienkie paseczki. Ja stworzyłam z folii aluminiowej większe foremki do jajek. Można wysmarować je lekko olejem. Wykładamy makaron. Na makaron wbijamy jajka, solimy. Paprykę, wędlinę i ser żółty układamy zgodnie z upodobaniami. Ja starałam się stworzyć taką, jakby pisankę. Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 180 stopni. Zapiekamy wszystko 10-15 minut, w zależności od tego jak mocno ścięte białko lubimy.

A tak wyglądało przed zapieczeniem:

Jajko

Wpis ten bierze udział w konkursie na kolorowe śniadanie wielkanocne.

” Współorganizatorem konkursu jest CupoNation, strona z kuponami rabatowymi do wielu sklepów oraz blog www.pysznakuchnia.com.pl

 Kolorowe śniadanie wielkanocne