Jeżeli macie problem z trudnymi plamami, to postaram Wam się chociaż w pewnym stopniu pomóc. Częstą i kłopotliwą plamą jest plama z krwi. Czasami wystarczy skaleczenie, przewrócenie się, bądź inny wypadek. Co zrobić, żeby taką plamę sprać. Wydawało mi się, że to dość oczywiste, ale po powrocie mojego brata w lekko poplamionej krwią bluzie i pytaniu jak to sprać postanowiłam o tym napisać.

Jeżeli plama jest świeża, to wystarczy zanurzyć poplamiony kawałek ubrania pod zimną bieżącą wodę i plama właściwie sama spłynie. Trudniejsza sprawa jeżeli plama już jest zaschnięta. W takim wypadku należy zanurzyć plamę pod zimną bieżącą wodą, dodać trochę mydła i trzeć pod tą wodą. Plama powinna ładnie zejść. Pamiętajmy, żeby nie wrzucać do pralki od razu zaplamionej rzeczy, gdyż ciepła woda utrwali plamę i już jej się nie pozbędziemy.

czysta bluza

100_9141

A co zrobić z odzieżą poplamioną tłuszczem. Najlepiej włożyć do miski, na plamę nalać trochę płynu do mycia naczyń i potrzeć, dodać trochę proszku i zalać ciepłą wodą. Po namoczeniu wypłukać i wyprać tak jak zawsze. Ja zawsze w ten sposób odplamiam rzeczy.

Jeżeli macie inne propozycje to piszcie:)